Nawigacja

 • Spotkanie Opłatkowe

  Spotkanie Opłatkowe

  W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie , nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wzięły udział w Jasełkach , podczas których śpiewano piękne polskie kolędy. Pani kierownik Renata Góźdź złożyła zebranym  życzenia świąteczne i zaprosiła wszystkich  do wspólnego dzielenia się opłatkiem. W trakcie spotkania nastąpiło rozstrzygnięce konkursu rodzinnego na choinkę bożonarodzeniową. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Organizatorem konkusu była pani Sylwia Filipek, która także przygotowała dzieci do występu w Jasełkach.

  Serdecznie dziekujemy wszystkim za pomoc w organizacji  uroczystości.

  Zdjęcia ze spotkania znajdują się w albumie fotograficznym.

 • Warsztaty świąteczne

  Warsztaty świąteczne
 • Dnia 6 grudnia przybył do nas Święty Mikołąj. Już w progu został przywitany oklaskami.Dostojny gość przywitał wszystkie dzieci i od razu wiedział, że wszystkie były grzeczne. Każde z nich otrzymało wspaniały upominek. Nie zapomniał również o pracownikach naszej szkoły (czyżby te panie były także grzeczne? W podziękowaniu za prezenty dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki oraz wręczyły pamiątkowe upominki. Zaprośliliśmy go aby przyszedł do nas za rok.

 • Wyjazd na "kulki"

  Wyjazd na "kulki"

  Dnia 5 grudnia zwartą i prężną grupą wybraliśmy się do sali zabaw w Lubartowie.Wszyscy znaleźli tam coś dla siebie. Były kucharki i kucharze, kierowcy i policjanci.Jednak największym uznaniem dzieci cieszyły się tunele i  zjeżdżalnia w piłki.Jednym słowem - Dla każdego coś miłego.Już odliczamy dni do następnego wyjazdu.

 • W dniu 30 listopada odbyły się szkolne Andrzejki, w trakcie których wszyscy uczniowie wspaniale sie bawili.Tańce, konkursy oraz wspólne zabawy trwały aż do utraty tchu.

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Pasowanie na przedszkolaka
 • Przegląd piosenki patriotycznej

  Przegląd piosenki patriotycznej
 • Pogadanka z policjantem

  Pogadanka z policjantem
 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości

  Chcąc uczcić 99 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel.W tym dniu odbyła się interaktywna lekcja historii. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn Narodowy oraz przypomnieliśmy symbole narodowe.Wspólnie śpiewaliśmy znane nam pieśni patriotyczne.

 • Konkurs "Jestem widoczny"

  Konkurs "Jestem widoczny"

   Gminny Konkurs Plastyczny "Jestem widoczny"

  dla dzieci w wieku 3-6 lat w Szkole Podstawowej w Skrobowie Filia w Mieczysławce

  31 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Skrobowie Filia w Mieczysławce odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "Jestem widoczny".Celem konkursu było zaprojektowanie znaczka odblaskowego, promowanie noszenia odblasków od najmłodszych lat oraz  kształtowanie odpowiednich nawyków i zasad poruszania  się po drodze. Nadesłano 69 prac plastycznych  z 7 szkół  podstawowych Gminy Lubartów, niektóre prace nie były zgodne z tematem konkursu. Jury w składzie p. Dorota Szczuchniak, p. Sylwia Filipek  i p. Jadwiga Nazimowska wyłoniło najciekawsze prace z uwzględnieniem trudu dziecka w wykonanie  projektu znaczka odblaskowego.

  Nagrodzeni zostali:

  I nagroda Kuba Powroźnik lat 6 , opiekun p. Małgorzata Rafał –Szkoła Podstawowa w Annoborze

  II nagroda Gabriel Wróbel lat 5, opiekun p. Karolina Walkiewicz – Szkoła Podstawowa w Łucce

  III nagroda Magdalena Różyk lat 6, opiekun p. Danuta Latoch – Szkoła Podstawowa w Skrobowie

  Wyróżnienia przyznano Weronice Rybickiej lat 5, opiekun  p. Edyta Sadurska – Szkoła Podstawowej w  Szczekarkowie oraz Szymonowi Kuchciakowi lat 5, opiekun p. Małgorzata Strużek  – Szkoła Podstawowa w Skrobowie Filia w Mieczysławce.

  Laureaci konkursu przybyli do szkoły w Mieczysławce odebrali nagrody i dyplomy z rąk w-ce dyrektora Szkoły Podstawowej w Skrobowie p. Roberta Kozaka. Spotkanie uświetniły wiersze   i piosenki o tematyce ruchu drogowego  w wykonaniu uczniów klas I-III .

   

   

 • ŚLUBOWANIE KLASY I

  ŚLUBOWANIE KLASY I

      Dnia 26 października 2017r uczniowie Szkoły Podstawowej w Skrobowie , Filii w Mieczysławce zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów tej szkoły. Zostali oni poddani próbie mądrości, śpiewu i uśmiechu. Ślubowaniu przewodniczyła pani kierownik Renata Góźdź, a uroczystego pasowania na ucznia dokonał pan dyrektor Zdzisław Wereszczyński. Po wręczeniu dyplomów, upominków oraz pamiątkowych zdjęć uczniowie naszej placówki wspólnie udali się na pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców dzieci z klasy I. Ślubowanie uczniów przebiegło w wysoce uroczystej, miłej oraz rodzinnej atmosferze. Uczniów do Ślubowania przygotowała wychowawczyni pani Sylwia Filipek. Rada Pedagogiczna Filii w Mieczysławce składa podziękowania za współpracę wszystkim rodzicom zaangażowanym w działania na rzecz szkoły.

 • DZIEŃ NAUCZYCIELA

  16.X.2017r. odbyła się uroczystość szkolna z okazji Dnia Eduukacji Narodowej. Uczniowie podziękowali pracownikom szkoły wiązanką wierszy, piosenek i okazjonalnych życzeń. Nie zabrakło zagadek i scenek z życia szkoły przygotowanych przez uczniów . Rodzice i uczniowie w podziękowaniu za trud wychowania i nauczania wręczyli Dyrektorowi Zdzisławowi Wereszczyńskiemu, nauczycielom i pracownikom obsługi symboliczną różę.

 • W poszukiwaniu jesieni

  W poszukiwaniu jesieni
  04.10.2017

  Barwy tegorocznej jesieni zachęciły nas do spaceru po lesie. 

 • Wystawa budowli klocków LEGO

  Wystawa budowli klocków LEGO
  03.10.2017

  Gościliśmy na wystawie budowli z klocków LEGO. Wszystkich zachwycił największy na świecie samolot prezydencki,, Air Force One"   wykonany z miliona klocków. Podziwialiśmy znane budowle, sceny historyczne, eksponaty interaktywne-roboty.         W aleii gwiazd sportu w skali 1:1 rozpoznaliśmy Marcina Gortata, Agnieszkę Radwańską, Roberta Lewandowskiego, Rafała Sonika i jego quad. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość ,,malowania klockami" i tworzenia własnych budowli          w Strefie Zabaw klockami LEGO.  

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  DZIEŃ CHŁOPAKA
  29.09.2017

  W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji DNIA CHŁOPAKA. Uczniowie uczestniczyli w poczęstunku zorganizowanym przez rodziców i pracowników szkoły. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom tradycyjne ,,100 lat". Wszyscy uczniowie zjedli pyszny tort i już z niecierpliwością oczekują Dnia Kobiet.

 • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA
  28.09.2017

  W tym dniu uczniowie mieli okazję zmierzyć się w  konkurencjach ,,ziemniaczanych", zorganizowanych przez wychowawców. Wśród atrakcji znalazły się zagadki oraz różnego rodzaju zabawy sportowe z ziemniakami. Uczniowie wspólnie z rodzicami          i nauczycielami mieli okazję skosztować ziemniaki upieczone w ognisku. Impreza dostarczyła uczestnikom i organizatorom wiele radości.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie

  roku szkolnego 2017/2018

  w Szkole Filialnej w Mieczysławce

  odbędzie się dnia 04.09.2017(poniedziałek)o godz. 9.00

 • ZMIANY ORGANIZACYJNE

  UWAGA

              31 sierpnia 2017 r. nastąpiło przekształcenie Szkoły Podstawowej  w Mieczysławce w Szkołę Filialną w Mieczysławce           o strukturze klas I-III  z oddziałem przedszkolnym. Szkoła została włączona w strukturę organizacyjną

  Szkoły Podstawowej im. 27 WDP AK  w Skrobowie.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  W dniu 23.06.2017r o godz.10.00 w Szkole Podstawowej w Mieczysławce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Na uroczystość tę przybyli uczniowie , rodzice i nauczyciele . Mieliśmy także zaszczyt gościć przedstawicieli Gminy Lubartów: Zastępcę Wójta Gminy Lubartów Pana Dariusza Trąbkę oraz Główną Księgową SZASz Panią Annę Jankowską .

  Odbiegając od standardów akademii, uczniowie z klas IV-VI postanowili pożegnać ten rok szkolny troszkę inaczej, przedstawiając krótką scenkę z życia naszej szkoły.

  Następnie pani dyrektor Magdalena Jezior przekazała podziękowania dla instytucji współpracujących ze szkołą za kilkuletnią i owocną współpracę .Podziękowania za ofiarowaną pomoc i życzliwość otrzymali takż Rodzice oraz Pan Radny i Panie Sołtys wsi z obwodu naszej szkoły.Życzenia w imieniu Pana Wójta Krzysztofa Kopyścia odczytał Zastępca Wójta Pan Dariusz Trąbka , który przekazał także podziękowania dla Pani dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły.

  I nadszedł czas rozdania świadectw.Wszyscy uczniowie z klasy V i klasy VI otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.Rodzice z rąk p.dyrektor odebrali listy gratulacyjne. Najmłodsi otrzymali dyplomy super przedszkolaka i dyplomy ukończenia przedszkola, a uczniowie z klas I i II dyplomy i świadectwa promujące do następnej klasy.

  Po rozdaniu świadectw rodzice uczniów Szkoły w Mieczysławce wystąpili z podziękowaniami dla Pani Dyrektor Magdaleny Jezior za wieloletni trud edukacji i zarządzanie szkołą . Były to bardzo wzruszające chwile . Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznym tortem , który był słodkim podziękowaniem dla wszystkich tworzących społeczność Szkoły Podstawowej w Mieczysławce.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości , które znajdują się w " Albumie fotograficznym"

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  Informuję, iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się dnia 23 czerwca 2017 roku (piątek) o godz. 10.00.

  Serdecznie zapraszam !

   

                                                                      dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieczysławce

                                                                                                           mgr Magdalena Jezior

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Mieczysławce
  Mieczysławka 39, 21-100 Lubartów
 • Nr tel. 81 855-27-13

Galeria zdjęć